NAČÍTÁM... UPTIME: ...

Když Blizzard oznámil, že bude oficiálně spouštět původní World of WarCraft, byl jsem nadšenej… ať již jako velký fanoušek WarCraftu a konkrétně tohoto kultovního MMO, tak i jako streamer, který do té doby nemohl legálně původní iteraci ukázat divákům. Těšil jsem se, jak si znovu zopakuji celý proces levelování s kamarády, budu znovu objevovat každé zákoutí Kalimdoru a Eastern Kingdoms a budu moci na streamu mluvit o příběhových linkách, zkušenostech, vzpomínkách a užívat si celou tuto eskapádu. A povraždit u toho nekompromisně pár ušatejch elfů a zakrslejch gnómů!

bejkRage

Také jsem měl od začátku jasné ambice. Pokořit Naxxramas, který nám tenkrát ve Zdechlinách utekl o několik bossů. Chtěl jsem také změnit classu a hrát pouze jednu postavičku, abych zbytečně netříštil reputace a sběratelské kousky na více postavách, což je věc, kterou si tak trochu vyčítám snad dekádu. Zároveň chci znovu ochutnat Vanilla PvP v podobě původního Honor Systému a nekončící Alterac Valley. To vše zabere spoustu času a odhodlání, dost často za cenu jakési zábavy. Ambice a cílevědomost dost často narušuje přeci jenom tak trochu tu nostalgii, jednoduchou zábavu v podobě procházení se po starých lokací, v některé podobě i sociální aspekt.
Vanilla je kouzelná právě v tom, jak je vše tak trochu surové, čiré, jednoduchý koncept, nekomplexnost… a zároveň žádné cross realm mechanismy, phasing a podobně. To dovoluje vytvářet spoustu komunitních aktivit, World PvP situací, turnajů a podobně. Proto mám raději starší iterace World of WarCraft, ten větší důraz na lidi, to propojení mezi Hordou a Alliancí u World Bossů, World PvP, vzájemný respekt leč ve zbrani… 

bejkPog

Po spuštění Classic jsem se přidal k Vox Populi, která měla vizi mít komunitní guildu s raidovacím hardcore jádrem. Ambice na Realm First, PvP orientovaní členové, různé akce. Znělo to vše moc dobře a zároveň jsem se mohl distancovat od vedení, mohl jsem být řadový člen s možností vést raid skupinu a tankovat Molten Core a dále. Zkušenost s vedením i tankováním mám, Molten Core a všechny ostatní raidy jsem prošel na stokrát, mohu pomoci svým know-how. Jednoduše mi tato situace vcelku vyhovovala . Zároveň jsem se vyhnul situaci, která se stává dost často u streamerských uskupení – v momentě, kdy streamer jde hrát něco jiného nebo není často online, guilda/klan strádá a umírá aktivita. Je to přirozený proces, kterému se lze jen těžko vyhnout. Je nutné mít vybudované zázemí a iniciativní vedení, které vše udrží aktivní a danou hru skutečně a dlouhodobě hraje.

Bohužel a to se dostáváme k pointě celého článku se celá situace ve Voxu změnila a guilda jako taková se transformovala do ryze Hardcore PvE skupiny lidí. To je samozřejmě naprosto legitimní situace, nicméně to bylo vcelku razantní a osobně mi toto fungování nevyhovuje. Proběhlo pár dalších rozhodnutí v rámci vedení, které byly přijaty různorodě a na co má vedení naprosté právo, nicméně celá situace se od prvotní vize změnila natolik a proběhlo několik za mne nelogických rozhodnutí, že u toho být nepotřebuji…

bejkFeels

Zakládáme proto novou guildu, která bude mít ukotvenou vizi po celou dobu svého působení tj. vyspělá komunita s raidovacím jádrem. Zároveň bude součástí PvP část a také Gold Making část, kterou bude mít na starost Patriiot. S Páťou jsme se domluvili, že své působení a kamarády sloučíme a budeme fungovat na partnerské bázi a budeme se vzájemně všichni doplňovat. Jak já, tak Páťa společně s dalšími lidmi ve vedení budeme fungovat v rámci horizontální hierarchie – Guild Masteři, Class Leadeři, PvP Leader a Community Manager, ti všichni budou působit v rámci jednoho vedení společně, každý bude moci dát svůj podnět k diskusi, připomínky, nápady.
Zároveň a to je věc, kterou jsem nakousl nahoře, velká část lidí včetně Patriiota hraje převážně jen World of WarCraft a nenastane tak situace, kdy by vedení či jeho část přestala být aktivní jenom proto, že si třeba já půjdu na týden zahrát jinou srandu. Guilda tak bude aktivní po celou dobu svého působení.
Dále bude tvořena pouze lidmi, kteří mají vazbu na někoho dalšího – real-life kamarád, dlouhodobá známost z Twitche či World of WarCraftu, partner, milenka… však to znáte. Myslíme si, že určitá reputace je obzvlášť na Classicu důležitá a proto chceme mít guildu respektovanou na obou stranách Azerothu, v Hordě i Allianci. Rádi bychom, aby naši členové byli známí tím, že mají know-how, lidské chování a dokážou pomoci, když je třeba.

V prvé řadě ale chceme, aby Classic byl pro všechny členy nestresujícím prostředím a zábavou. Světem, kam se budou rádi vracet a budou v budoucnu na Classic rádi vzpomínat. Podobně, jako na Vanillu vzpomínám třeba já…

bejkLove