NAČÍTÁM... UPTIME: ...

Docela to uteklo, co? Máme za sebou první kvartál roku 2019 a já mám za sebou nastreamováno od začátku roku cca 800 hodin… kdo si dělal prdel, že to nebude furt-time? Ale nejspíš si tím každej musí projít, na vlastní kůži si to vyzkoušet a pak mít dostatečnou sebereflexi, dát si pár kroků dozadu a kouknout na celou tuhle srandu jako celek a říct si, jestli je to vůbec reálné tímto stylem pokračovat…

Být pánem svého času po více jak dekádě ve velkých korporátech s přesnou docházkou je samozřejmě více než opojný. Je to neskutečný pocit volnosti, mohu si nastavit harmonogram dle sebe, nemusím se nikoho ptát, zda si mohu vzít dovolenou, zda si mohu hodit nohy na stůl, dát si hodinku chill a nebo si zajít na delší oběd. Společně s tím cítím obrovský závazek vůči vám všem, kteří sledujete s vytrvalostí můj channel. Vy, kteří jste mi umožnili tento krok podniknout, dělat něco, co mám strašně rád a třeba se podívat i někam za hranice, potkat spoustu nových lidí a nabrat cenné zkušenosti. Za to budu vždy vděčný každému, kdo je součástí téhle komunity a sociální bubliny, která mě motivuje každý den zapnout stream a dát do toho prostě všechno…

A to všechno si samozřejmě vybralo svou daň. Svůj full-time rozvrh jsem si nastavil poměrně striktně a tři měsíce jsem ho dodržoval. Po třech měsících jsem bohužel zjistil, že přestávám stíhat spoustu věcí respektive nemám na vše tolik času, kolik bych asi měl mít. Bylo to vše strašně hektické a neměl jsem čas se pořádně ani nadechnout, být chvíli „sám“ a relaxovat bez nutnosti mluvení a soustředění se na stream. Několikrát jsem říkal, že mě nabíjíte neskutečně energií a ono je to tak, ostatně 800 hodin mluví za své, ale dal jsem na druhou kolej spoustu svých věcí, prioritu měl stream a až poté můj odpočinek.

Do toho se samozřejmě začalo podepisovat i moje zdraví a životospráva. Astma se mi maličko vrátilo a počínajícím jarem v kombinaci s alergiemi to prostě není fajn, budíte se v noci, usínáte pozdě kvůli dušnosti a prostě je to na hovno, co si budeme povídat. Do toho atopický ekzém, nemoc u syna a s tím spojená psychika a už to jelo… co bylo v lednu-únoru pohoda a chill začalo být těžší a těžší. Potřeboval jsem jednoduše day off a nedokázal jsem si to zpočátku připustit, protože full-time, chuť streamovat, závazek vůči lidem na Discordu a Twitchi a nutkání to vše „odstreamovat“ byly prostě větší.

Třeba tento blog postupně ztrácel aktivitu a dlouho jsem nic pořádného nenapsal, protože jsem jednoduše na to neměl čas. Obsahově stream byl snad v pořádku, vždy jsem si našel něco, co mám chuť si zahrát. Nebezpečnej burnout se neblíží ani okrajově, spíš jsem jenom… unavenej. A naštvanej na sebe, že jsem si to nastavil hned zpočátku takto „hekticky“. Ale co už, chybami se člověk učí a zrovna tohle je věc, kterou vám úplně předem nikdo neporadí, protože každej streamování bere trochu jinak, má jinou disciplínu, časový harmonogram, volný čas a aktivity.

bejkFeels

Máme tu ale další kvartál a s ním změny. Po diskusi s Kačkou a moderátory jsme dali dohromady streamovací harmonogram, který mi dovolí vydechnout, vyřešit si potřebnou administrativu, připravit si herní plán, relaxovat, začít se zase trochu hýbat a hodit se jednoduše do psychické pohody. Vytáhnout třeba na jeden den prcka někam ven a užívat si života a volných dnů, které jste mi defakto dopřáli. Ostatně to bylo i cílem opuštění korporátu, že jo? Mno jo… závislost je prostě silná a jsem závislej na vás… čas na odvykačku.

bejkLUL

V Panelech na Twitchi naleznete nový časový harmonogram, pokud na něj kliknete, dostanete se na tzv. „Stream Days“ stránku, kde je i grafické znázornění.
Ve zkratce se přesouvají volné dny na Pondělí & Úterý, které budou sloužit k odpočinku. V těchto dnech se může nepravidelně objevit stream, pokud si třeba bude chtít Kačka se mnou zahrát večer nějakou gamesu či budu opravdu odpočatej a nebudu mít nic jiného v plánu.

Dopolední stream se ruší, abych neměl každé ráno hektické bez jakékoliv pauzy a odpolední stream bude Středa-Pátek. Večerní stream zůstává standardně od 20:00, vždy Středa-Neděle. Myslím si, že je to naprosto v pohodě čas, první 3 dny budou hutnější, poté na víkend zvolníme a začátek pracovního týdne budu mít čas nabrat síly společně s natáčením Re-Play. Sounds good?

Věřím, že to mnozí z vás pochopí a nebudou se zlobit. Ostatně řada lidí kvůli častým streamům nestíhala ani sledovat záznamy. Slibuju si od toho, že budu víc v pohodě a na streamu bude znát více energie. A to asi chceme všichni, že jo? Díky!

bejkGG