NAČÍTÁM... UPTIME: ...

Aktuálně je po třetí ráno a máme za sebou Speciál v podobě Silvestrovské Párty 2019. Jsou to první hodiny mého „full-time“ (tohle slovo se tu objevuje hodně často co?) a tak nějak cítím potřebu vám poděkovat… připravte se na sentimentální výplach.

 bejkLUL

Nejsem úplně člověk, co dokáže pohotově dávat dohromady moje myšlenky a pocity, určitě ne ve formě, co by dávala nějaký pocit celistvosti a koherence. Paradoxní, co? Proto bych vám chtěl formou textu poděkovat za vše, co poslední tři roky jako internetová komunita lidí vytváříte…

Už od nepaměti jsem jako malej capart chtěl někam patřit. Miloval jsem hry od útlého věku, zpočátku díky Didaktiku Gama, poté „486tka“. Díky vášni pro videohry a vše kolem toho, od sbírání Levelu a Score až po kreslení půdorysů měst pro nějakou moji verzi DnD, jsem byl outsider. Věřím, že jsem se tak necítil sám a mnoho lidí na Twitchi to mělo či má stejné. Byl jsem prostě ten divnej, co byl raději zavřenej doma namísto lítání venku se svými vrstevníky, psal si cheaty a poznámky do sešitů a hltal recenze a návody her, které jsem si nikdy nemohl dopřát.

Po rozvodu rodičů přišlo poměrně náročné období, kdy jsem hledal útočiště či nějaké místo podobně smýšlejících lidí a kde budu mít alespoň nějaký pocit, že mě lidé kolem berou, jaký jsem. Gamezone.cz bylo takovým místem po mnoho měsíců a let, stejně tak prvotní Battle.net v Diablu II či StarCraft. Bylo to místo, kam jsem se každé odpoledne po škole a přes celé večery rád vracel, pokecal a užil si kouzlo dial-up internetu. Následující roky na střední proběhlo první seznámení s MMO žánrem a tvorba vlastního klan v Jedi Academy, kde jsme měli super partu, dělali offline srazy a fakt si užívali každý clanwar, trénink a prvotní pokusy v ESL. Poté přišlo World of WarCraft a můj svět se změnil…

Díky WoWku mám vše, co je mi v mém životě blízké. Za to budu lidem se kterými jsem měl možnost hrát, poznat a kteří mě nějakým způsobem formovali vždy vděčnej, ačkoliv to třeba nikdy nebudou tušit a nikdy jim to ani do očí neřeknu z důvodu toho, co jsem popisoval nahoře.
V Azerothu jsem se seznámil s Kačkou, získal jsem prostřednictvím kamaráda flek v Seznamu na dalších 7 let a defakto jsem se díky tomu dostal na Twitch a začal streamovat. A celá tato cesta, ta nutnost mít kolem sebe lidi se stejnou vášní pro hry a být součástí gaming komunit je kondenzována do mého streamingu.

Streamingu, který je dneškem počínaje i mou kariérou, prací a hlavní náplní v životě. To je situace, která není pro většinu lidí představitelná natož pochopitelná, pro řadu streamerů hodně vzdálený sen a určitě není samozřejmá. Nechci, abych full-time streaming či stav, kdy chodí stovky lidí každý večer na můj channel v rámci svého volného času, bral jako samozřejmost.

Chci si tento dar od vás neskutečně užívat, chci tvořit nadále online content v různých formách, chci lidi bavit svým hraním a vytvářet nadále platformu a být součástí komunity stejně smýšlejících lidí tak, jako jsem to dělal před lety v Jedi Academy, World of WarCraftu, Gamezoně či na stařičkém Battle.netu. I třeba z důvodu, abych někomu, kdo se jako malej capart cítí či cítil před lety jako outsider, vytvořil místo, kde bude v pohodě a rád.

Díky za vše!

bejkLove