NAČÍTÁM... UPTIME: ...

Komentáře utichají, prvotní rozčarování a překvapení vystřídal smutek či nadšení dle toho, jak moc snášíte změny a v tom celém molochu sedí jeden vousatej hráč her, který vlastně skoro ani nevnímá ten rozruch kolem. Nechci hned říkat, že mě situace kolem Re-Play neovlivňuje, určitá nervozita tu samozřejmě je, ale spíš se snažím to vzít vše s nadhledem a důvěrou ve své schopnosti, které jsem za poslední tři roky coby streamer získal…

Když mě před několika měsíci oslovil Vojtěch Novák a obeznámil mě se situací kolem Re-Play, zcela upřímně jsem mu řekl, že jsem Re-Play nikdy neviděl, nemám k tomu žádný vztah a nevím co si slibuje. Váhal jsem několik týdnů zda do něčeho takového jít a zda to má vůbec pro mě smysl. Až počátkem nového roku, kdy celý koncept začal mít jasnější obrysy, jsem přitakal, že se na demo dostavím a uvidíme co z toho bude. Martina Rotu mám rád, ačkoliv neznám jeho content, Cerberose znám z Twitch coby diváka mých streamů a řekl jsem si, že párkrát do měsíce pokecat o hrách a neudělat při tom ostudu by vlastně nemuselo být vůbec špatné a bude to doufám i sranda.

Od uveřejnění změny jsem si něco málo pročetl komentářů na různých sociálních sítích a konkrétně na Facebooku jsem zareagoval na několik vět a popravdě se některým obavám ani nedivím. Ostatně, kdyby mi někdo ze dne na den změnil obsah u streamera, co roky sleduju, asi bych taky nebyl úplně nadšenej. Situace je nicméně taková jaká je a konkrétně Re-Play musí pracovat s tím co má. Důvody proč se tak vůbec stalo nechávám stranou, protože historii pořadu, účastníky, moderátory či produkci prakticky výrazně neznám a popravdě mě zase tak tolik nezajímá. V tento moment je tu nějaká idea, jsem před ní postaven a chci se jí zhostit s dostatečnou grácií, abych měl své svědomí čisté a nemusel se za svůj výkon stydět.

Vlastně ani neznám situaci kolem hojně zmiňovaných Applikací či Hrajeme s Alim. Nikdy jsem neviděl ani minutu pořadu, ale pochopil jsem, že to byl jednoduše cringe clusterfuck plnej stupidních Youtuberů a rádoby vtipů, které nechápal asi vůbec nikdo. Mno jo a to je věc, proti které dlouhou dobu bojuju a nechci, aby se pojem streamer stal synonymem k podobným individuím. Proto se snažím vysvětlovat co streaming je na různých přednáškách, proto si na nic nehraju, nic si nedokazuju a chci být prostě svůj – hrát videohry co chci já, dělat u toho entertainment, který je mi vlastní a který mi můj syn za 15 let neomlátí o hlavu a mít za sebou content a práci, na kterou mohu být společně se svoji fanbase a kamarády pyšnej.

Netuším, jaký bude nový Re-Play 2.0. Může se stát, že změna nebude absolutně přijatá a divácky vše propadne, Prima jednoduše škrtne další řádek na papíru a půjdeme domů. Nebo nebude fungovat chemie mezi mnou, Martinem a Dominikem, nebude nás to bavit a to se poté projeví na výkonu. Následně si podáme ruce a rozejdeme se jako kamarádi, co chtěli zachovat jeden pořad pro hráče a museli pracovat s tím, co jim bylo umožněno.
Nebo to nakonec vlastně bude i fajn, bude to více pro hráče, starší i mladší, kteří chtějí dostat čerstvé informace o novinkách či poslouchat pokec pár internetových „divnolidí“ co už mají něco za sebou, herně i věkem. Tak jako tak se na to těším, bude to nová zkušenost, je to moje osobní výzva a není nad to vystrašit pár důchodců o sobotním dopoledni u oběda a ukázat jim, že imigranti už obsadili i jejich televizi.

bejkLUL

Pokud jen mohu projevit svoje přání, tak doufám, že případné žabomyší války mezi RP a NG+ osazenstvem a fanoušky utichnou. Myslím si, že jako hráči těchto banalit máme až až… AMD vs. Nvidia, Fortnite vs. PUBG, Youtube vs. Twitch. Naše malá česká země snese dva TV pořady úplně v pohodě a ve výsledku jsme všichni jen hráči, jsme na stejné lodi a osobně si NG+ pustím také. Proč ne? Celá řada kamarádů tam ostatně přešla… takže jen GL a hlavně HF, na to nezapomínat… má to být především zábava!

bejkGG bejkLove